Masaż limfatyczny

Masaż (drenaż) limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż, który bardzo korzystnie działa na cały organizm. Ma on pozytywny wpływ na stymulację krążenia krwi oraz przepływ limfy, usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i nadmiaru płynów, redukcję cellulitu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Drenaż polega na uciskaniu i pocieraniu skóry za pomocą specjalistycznej techniki i określonych ruchów lub urządzeń. Dzięki temu następuje poprawa krążenia chłonki, przesunięcie nagromadzonej limfy i likwidacja obrzęków. Masaż limfatyczny jest dobrym rozwiązaniem w walce z zastoinami limfatycznymi.

Masaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy tym różni się od masażu innych części ciała, że zaczyna się od głaskania, a kończy wyciskaniem skóry. Masażysta wykonuje delikatne i powolne ruchy od obojczyków aż do czubka głowy. Drenaż poprawia samopoczucie, pomaga w problemach z zatokami, obrzękami w okolicach oczu i innych częściach twarzy. Pacjent odczuwa przyjemność na całym ciele. Masaż korzystnie wpływa na stan skóry, dzięki czemu lepiej wchłania ona substancje odżywcze i lecznicze zawarte w stosowanych kosmetykach do twarzy.

Masaż limfatyczny nóg

Drenaż limfatyczny nóg dedykowany jest osobom, które chcą pozbyć się cellulitu, czyli tzw. „skórki pomarańczowej”. Dzięki odpowiedniej technice masażu z organizmu usuwane są niepotrzebne produkty metabolizmu, toksyny i nadmiar płynów. Drenaż polega na głaskaniu nóg, rozcieraniu i ugniataniu. Dotyk specjalisty nie jest bolesny, ale musi zostać wykonany z odpowiednią siłą nacisku. Celem jest odpowiednie rozgrzanie tkanek nóg.