Masaże estetyczne

Akupunktura kosmetyczna

Zabiegiem, który pozwala na odmłodzenie skóry bez żadnych substancji chemicznych jest akupunktura kosmetyczna. Jej stosowanie polega na nakłuwaniu skóry, co poprawia jej kondycję, redukuje oznaki starzenia i przebarwienia oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Pomaga w walce z trądzikiem, gdyż ułatwia oczyszczanie się skóry, a także zmniejsza i wygładza blizny. W niektórych przypadkach akupunktura kosmetyczna może stanowić alternatywę dla liftingów chirurgicznych i innych konwencjonalnych procedur.

Jest to metoda skuteczna i naturalna. Przed jej stosowaniem przeprowadzana jest konsultacja, w ramach której specjalista ocenia stan zdrowia skóry oraz brak przeciwskazań do poddania się temu zabiegowi. Nakłuwanie skóry jest bezbolesne, ale może powodować lekki dyskomfort. Seanse trwają zwykle około 90 minut. Zaleca się stosowanie kilkunastu zabiegów, przy czym pierwsze 4 zabiegi wykonywane są dwa razy w tygodniu, a następne raz w tygodniu. Po zakończeniu serii warto powtarzać zabiegi raz w miesiącu dla utrwalenia rezultatu.

Efekty stosowania akupunktury widoczne są już po kilku zabiegach. Wyraźnie zmienia się wygląd skóry. Staje się ona gładsza, bardziej napięta, promienna. Najbardziej zadawalające zmiany są jednak dostrzegalne po upływie około 30 dni od ostatnich nakłuć, ponieważ musi upłynąć trochę czasu zanim pobudzone wewnątrz skóry tkanki przyniosą zadawalające rezultaty na jej powierzchni.

Masaż twarzy

Jest to rodzaj zabiegu, który będąc wykonywany systematycznie poprawia ukrwienie skóry twarzy, co sprawia, że staje się ona bardziej gładka i jędrna. Masaż twarzy spłyca istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Polega on na ugniataniu, opukiwaniu i wyginaniu twarzy regularnie, w odpowiedni sposób, przez wykwalifikowanego terapeutę. Pobudza to głębokie warstwy skóry i znajdujące się pod nią mięśnie. Efekt właściwie wykonanej serii masaży twarzy to przede wszystkim odmłodzenie i poprawa kondycji skóry. Skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona, ponieważ masaż uaktywnia nieużywane zbyt często mięśnie twarzy, usuwa toksyny i zastoje limfatyczne. Zabieg poprawia owal twarzy, modeluje ją, sprawia, że skóra dostaje silny zastrzyk energii, przez co jest zdrowsza, produkuje więcej kolagenu i lepiej wygląda.