Masaż głęboko relaksacyjny częściowy

Masaż głęboko relaksacyjny częściowy

Masaż relaksacyjny wykonuje się w celu odprężenia ciała i umysłu Pacjenta oraz zmniejszenia skutków stresu i zmęczenia. Polega on na oddziaływaniu na tkanki organizmu za pomocą odpowiednich płynnych ruchów rąk terapeuty. Jest to zabieg naturalny, często stosowany w ramach odnowy biologicznej. Ma on wpływ nie tylko na skórę, ale także organy wewnętrzne, mięśnie, umysł Pacjenta i jego emocje.

Ten rodzaj masażu może być wykonywany codziennie, a jego długość powinna wynosić od pół do około godziny w zależności od masowanej części ciała. Zabieg jest wykonywany w atmosferze relaksu, co podnosi jego skuteczność.

Główną zaletą masażu relaksacyjnego jest redukcja stresu i poprawa samopoczucia. Dodatkowo ma on wpływ także na zmniejszenie bólu mięśniowego, przyspieszenie metabolizmu, poprawę wyglądu skóry, likwidację obrzęku i wielu innych schorzeń i dolegliwości.

Najbardziej odczuwalne efekty wynikające ze stosowania masażu relaksacyjnego występują w przypadku regularnego zażywania sesji masażu jeden lub dwa razy w tygodniu, najlepiej o tej samej porze. Masaż koi zmysły, przywraca równowagę organizmu Pacjenta, wzmacnia układ odpornościowy. Zaleca się go jako skuteczną formę wspierania leczenia i rehabilitacji także chorób przewlekłych.