Rehabilitacja

Rehabilitacja

Rehabilitacja wskazana jest w przypadku występowania bólu mięśni, stawów i kości związanych z zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi. Dedykowana jest pacjentom odczuwającym bóle pleców w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, szyi i ramion. Rehabilitacja jest też skuteczna w eliminowaniu dolegliwości występujących w górnych i dolnych kończynach, będących następstwem przeciążenia organizmu.

Rehabilitacja sportowa

Ten rodzaj rehabilitacji zalecany jest Pacjentom po urazach i kontuzjach sportowych. Obejmuje ona szereg działań terapeutycznych, mających na celu zregenerowanie i przywrócenie pełnej sprawności organizmu. Jest to metoda szybka, bezpieczna i skuteczna, polecana szczególnie sportowcom, których organizm narażony jest na urazy lub kontuzje.

Rehabilitacja sportowa jest bardzo korzystna dla organizmu, gdyż nie tylko przyspiesza odnowę biologiczną, ale także zapobiega powstawaniu urazów lub kontuzji. Dzięki tej metodzie możliwe jest również zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawów i mięśni.

Kinesjotaping w leczeniu urazów sportowych

Kinesjotaping jest to metoda polegająca na naklejaniu plastrów terapeutycznych na poszczególne części ciała. Plastry te są wodoodporne i bardzo wygodne w użytkowaniu, gdyż posiadają cechy ludzkiej skóry. Dzięki ich rozciągliwości ruchy nie są ograniczone, a cecha przepuszczalności sprawia, że zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Kinesjotaping zalecany jest szczególnie osobom po urazach sportowych. Jest też skuteczny w korygowaniu wad postawy, usuwaniu obrzęków limfatycznych i przeciążeń mięśniowych. Zaletą tej metody jest zmniejszenie bólu i stabilizacja stawów. Z kolei naklejanie taśm na siniaki i krwiaki przyspiesza ich wchłanianie.